Životní koučink

Napsal Dagmar Kadlec.blogerka.cz (») 18. 2. 2013 v kategorii Osobní rozvoj, přečteno: 1890×

Život máme jen jeden. Je pro nás drahý a přesto máme dojem, že se k nám občas chová jako macecha. Narážíme na řadu  překážek a nevíme kudy kam. V hlavě se nám usadí spousta myšlenek a my nejsme schopni jim dát směr. A zjišťujeme, že náš život není vůbec takový, jak jsme si ho představovali.  Někteří z nás začnou dělat opravy formou pokusů a omylů a někteří to vzdají. Začneme ztrácet odvahu cokoliv měnit a to jak v soukromém tak i profesním životě. Na to, jak žít, nám nikdo nedal přesný recept a ten, který jsme si osvojili přestává nějak fungovat.
Když jsem tohle pochopila, začala jsem hledat informace, kde se dalo. A první překvapení, které jsem zjistila, bylo, že můj život za nic nemůže. Že jsem to vlastně já sama, kdo se s tím musí poprat. Samozřejmě se ruku v ruce s tímto zjištěním objevily moje pochybnosti, jestli to zvládnu.
Před 15 lety bylo slovo koučink téměř neznámé slovo. Většinou byl spojován s lidmi, kteří řídili lidi v pracovní oblasti. 
Dnes se stále častěji obracíme na kouče, abychom rozmotali svoji situaci a nasměřovali svůj život tam, kam chceme. Kouč nám pomůže i s upřesněním hodnot a s vytvořením naší vize. A nejen to. Zná kroky a nástroje a podpoří nás, abychom pokračovali zdárně v tom, co chceme a došli až na konec.  Každý člověk potřebuje kouče k jiné cestě. Jinou představu o životě bude mít matka tří dětí v domácnosti, jinou mladý svobodný muž a jinou člověk, který vykročil do důchodového věku.Ale každý chce žít naplněný, úspěšný a spokojený život. 
Životní koučink je zaměřený do budoucího času. Proto není oblíbený u lidí, kteří v kouči hledají posluchače o svém minulém životě. Kouč vychází ze současné situace a pokračuje k zítřejšímu dni. A také není oblíbený u lidí, kteří za své peníze chtějí slyšet, že všechno dobře dopadne bez toho, aby museli cokoliv dělat nebo změnit. Kouč vede, ale tím, na kom záleží úspěch, jsme my sami. Kouč nás podporuje, když se objeví překážky, ale my sami musíme překážku přelézt.
Díky koučinku odkryjeme své vlastní možnosti, uvědomíme si, co je pro nás důležité a proč se rozhodujeme tak, jak se rozhodujeme. Zjistíme svá omezení, která dokážeme změnit. A v neposlední řadě se dostaneme k takovým zjištěním, jenž pro nás samotné budou velkým překvapením.  

www.zivotbezlimitu.com
 

Štítky: kouč, koučink, vize
Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel sedm a třináct