MLM - uctívaný i zatracovaný systém

Napsal Dagmar Kadlec.blogerka.cz (») 10. 8. 2012 v kategorii Osobní rozvoj, přečteno: 514×

MLM existuje již řadu desítek let a obraty firem, které ho využívají každoročně narůstají o závratné částky. Země, ve kterých slaví největší úspěchy, jsou Japonsko a USA. To jsou fakta, na kterých lze těžko něco změnit. Přesto, když se podívám na internet, dovím se moře kritiky na toto téma. Nejen v České rebublice však znám hodně lidí, kteří v MLM dosáhli značných podnikatelských úspěchů. Na druhé straně nelze přehlédnout skupinu těch, kteří slovo MLM nemohou ani vyslovit.
Já jsem do multilevlové firmy vstoupila před několika lety v Čechách bez jakýchkoliv znalostí a zkušeností a rok a půl jsem se učila a poznávala, o čem to vlastně je. Peněz jsem moc nevydělala, ale to co jsem se naučila, bylo k nezaplacení. Časem mi na dveře zaklepala nabídka nadnárodní společnosti, která vyžadovala tvrdou exkluzivitu. Po pár měsících jsem v jejich řadách vydělávala zajímavé částky, takže jsem podepsala. Znalosti, které jsem si odnesla z první firmě mě za dva a půl roku vynesly do pozice ředitele a za rok jsem sáhla po metě ještě vyšší. Sláva se ale nekonala. Můj postup byl tak rychlý, že byl pro mnohé nepohodlný. 
Mohla jsem zanevřít a vykřičet do světa svoji křivdu. Nebo si vzít ponaučení a celou záležitost uzavřít. Pochopit, že když člověk dělá něco dobře, není to vždycky dobře a být nejlepší se všech se nevyplácí, mi trvalo dlouho. V té době jsem začala nacházet odpovědi na své otázky z jiných pramenů než byly semináře o obchodních dovednostech a strategiích firmy. Dnes jsem za to všechno vděčná.
Jaká by měla být MLM firma, ve které bychom našli seberealizaci, osobní rozvoj i peníze?
Měla by určitě splňovat několik podmínek. Na prvním místě bych chtěla vědět, kdo ji vlastní a jakou má tradici. Vím, že se říká, že být u něčeho první, je výhodné. Já si myslím, že v tomto směru je to jako s vínem. Čím starší, tím lepší.
Určitě by mě zajímal odměňovací systém. Připadá mi logické, že vygeneruji za měsíc určitý obrat a za ten dostanu zaplaceno. A příští měsíc totéž znovu. Mám obrat větší, dostanu víc, mám obrat menší, dostanu míň. Na placení výkonem nepodložených pozic se přece musí někde vzít peníze. (nejen v MLM firmě). 
Třetí věc, o které bych chtěla dost, jsou produkty.  Už jsem slyšela jsem názor, že produkty nejsou důležité. Nemyslím. Kvalita produktu, cena, četnost použití, garance firmy jsou velmi důležité. Zástupce firmy by měl mít možnost vydělat si slušné peníze i přímým prodejem. Ne každý chce stavět síť. Nejlepší firmy mají pro své obchodní zástupce k dispozici webové stránky a pro každého e-shop.

www.zivtbezlimitu.com
  

Štítky: MLM, systém, peníze, e-shp
Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel deset a deset